Średnia długość zatrudnienia w największych koncernach

oldFirma badawcza PayScale opublikowała raport przedstawiający średnią długość zatrudnienia w niemal pięciuset największych międzynarodowych koncernach z listy Fortune 500. Na długość stażu pracy w firmie składa się szereg czynników, takich jak wysokość pensji, forma umowy, możliwość rozwoju zawodowego, atmosfera w pracy, czy dodatkowe świadczenia. Prawdopodobnie właśnie one zadecydowały o tym, że staż pracy w niektórych koncernach  z listy Fortune 500 wynosi nawet kilkadziesiąt lat. Firma PayScale przygotowała raport „Companies with the Most Loyal Employees, w którym oceniła lojalność pracowników międzynarodowych przedsiębiorstw sklasyfikowanych przez gospodarczy magazyn.

 

Na przekroju ostatnich kilkunastu lat diametralnie zmienił się stosunek pracownika do pracodawcy. Rzadko cała jego kariera zawodowa realizowana jest w jednej firmie. Nowe pokolenia pracowników mają inne oczekiwania wobec pracy niż ich poprzednicy. Rekrutacja i utrzymanie dobrego pracownika jest tym samym dla każdego pracodawcy jednym z największych wyzwań. „Dawniej wiązanie się z pracodawcą na kilkanaście lat było normą. Dziś przeciętny pracownik spędza w jednej firmie średnio 3-4 lata. Jest to związane z rosnącymi oczekiwaniami wobec pracodawców, takimi jak potrzeba ciągłego rozwoju, zmian i nowych wyzwań, którym nie każdy jest w stanie sprostać. Nie bez znaczenia jest również marka, ponieważ wiele osób chce pracować dla znanych firm z długą historią działalności” – mówi Marta Urbańska, HR Manager, Xerox Polska.

 

Ranking PayScale został opracowany na podstawie publikowanej co roku listy Fortune 500, która jest zestawieniem największych amerykańskich firm klasyfikowanych według przychodów. W badaniu pod uwagę wzięto medianę długości zatrudnienia, medianę wieku pracowników oraz medianę ich zarobków.

 

źródło: Xerox Polska

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0