Jeśli chcesz być bardziej lubiany przez innych

Jeśli chcesz być bardziej lubiany przez innych, zastosuj się do poniższych rad:

 

 
1.    Pozwól ludziom zachować twarz, samemu się poprawić jeśli popełnią błąd, rozwiązywać problemy na swój własny sposób. Wtedy nawet, gdy coś idzie źle, ludzie będą dobrze się czuli w Twoim towarzystwie.

 

 
2.    Podobieństwo jest jedną z zasad psychologicznych, wg której ludzie się lubią. Gdy sprawisz, że druga osoba będzie postrzegała Cię jako podobną do siebie, automatycznie bardziej Cię polubi. I nie chodzi tu o to, że blondynki lubią tylko blondynki, a osoby w okularach inne osoby noszące okulary. Możesz sprawić wrażenie, że jesteście podobni poprzez wspólne zainteresowania, taki sam stan rodzinny, czy nawet podobne cele lub problemy.

 

 
3.    Słuchanie nie tylko pomoże zebrać Ci informacje, dzięki którym wykażesz wasze podobieństwo, ale przede wszystkim zbuduje porozumienie między wami. Możesz też być interesujący poprzez stwierdzenia, które pokazują drugiej stronie, że ją słuchasz i rozumiesz. Świadome budowanie zrozumienia osiągniesz przede wszystkim dzięki zadawaniu adekwatnych pytań i parafrazie.

 

 
4.    Bądź pozytywny. Coraz rzadziej zdarzają się ludzie, którzy lubią wspólnie ponarzekać. A nawet wtedy, gdy dobrze czują się przez chwilę w takiej negatywnej relacji, to i tak długofalowo nie lubią takich osób, które wiecznie narzekają. Dużo bardziej lubimy ludzi, którzy podnoszą nas na duchu, umieją nas rozbawić, pokazać pozytywne strony trudnych sytuacji.

 

 
5.    Unikaj „samobójczych” słów, takich jak „musisz” czy  „dlaczego”. Zamiast tego mów, że „warto” coś zrobić i pytaj się „co się stało”.

 

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0