Elastyczna praca zwiększa wydajność

Polycom, Inc. globalny lider w dziedzinie standardowej komunikacji zunifikowanej (UC), przedstawił dziś wyniki sondażu przeprowadzonego wśród 400 osób podejmujących decyzje biznesowe w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Rosji. Kluczowym ustaleniem sondażu jest to, że elastyczna praca zapewnia większe korzyści biznesowe, niż cięcie kosztów operacyjnych. Twierdzą tak dwie trzecie (66 proc.) respondentów.

 

Strategia elastycznej pracy pozwala personelowi pracować w domu albo poza biurem, regularnie lub okazjonalnie. W rzeczywistości europejskie firmy, które wdrożyły programy elastycznej pracy, podają, że pracownicy uczestniczący w tych programach są średnio o 39 proc. bardziej produktywni, niż reszta personelu. Respondenci twierdzą, że średnio ponad połowa zdolności firmy do generowania przychodów zależy od produktywności pracowników, więc wzrost wydajności elastycznie pracującego personelu ma znaczny wpływ na wyniki finansowe. Rezultaty te podkreślają znaczenie elastycznej pracy dla firm, które szukają nowych sposobów na odniesienie sukcesu w trudnym środowisku finansowym.

 

Drugim ważnym ustaleniem sondażu jest to, że wideokonferencje odgrywają coraz większą rolę w strategiach elastycznej pracy. Niemal 60 proc. respondentów podtrzymuje kontakt między pracownikami lokalnymi, zdalnymi i mobilnymi za pomocą wideo wysokiej rozdzielczości, a 72 proc. twierdzi, że współpraca wideo przyczynia się do wzrostu produktywności i efektywności firmy. Rozwiązania do współpracy wideo przeznaczone dla pracowników domowych i mobilnych, na przykład aplikacje wideo do urządzeń mobilnych i laptopów, popularyzują korzystanie z wideo w ramach strategii elastycznej pracy.

 

W mBlox rozumiemy potrzebę wprowadzenia strategii mobilnej i stworzenia elastycznego środowiska pracy w ramach zwykłych praktyk biznesowych — powiedział Andrew Mutty, starszy wiceprezes ds. produkcji i usług dla klientów, mBlox. — Pełne wykorzystanie inwestycji w rozwiązania wideokonferencyjne Polycom oraz chmurowe wdrożenia wideo w Londynie, Singapurze i Kalifornii pozwoli nam funkcjonować normalnie podczas Igrzysk Olimpijskich w 2012 r., ponieważ wszyscy pracownicy będą mogli łączyć się i komunikować z dowolnego miejsca z zarządem i między sobą.

 

W Polycom widzimy, że elastyczna praca upowszechnia się w całej Europie, a wyniki sondażu to potwierdzają — powiedział Gary Rider, prezes, EMEA Polycom. — W przeszłości uważano, że elastyczna praca jest korzystna przede wszystkim dla personelu, ponieważ zapewnia lepszą równowagę między życiem osobistym i zawodowym oraz ogranicza czas i koszty podróży. Sondaż dowodzi jednak, że strategia elastycznej pracy zapewnia wielkie korzyści również firmom, zwiększając produktywność personelu o 39 proc., a współpraca wideo jest jej kluczową częścią, ponieważ umożliwia kontakt i współpracę bez względu na to, gdzie znajdują się pracownicy.

 

Z sondażu wynika, że pracownicy również doceniają strategię elastycznej pracy. Dwie trzecie respondentów (67 proc.) twierdzi, że elastyczna praca przynosi im więcej satysfakcji. Co więcej, niemal wszyscy respondenci (97 proc.) uważają, że zadowolony personel pracuje ciężej i jest bardziej produktywny. Z tych przyczyn praca zdalna coraz bardziej upowszechnia się w Europie. 77 proc. firm oferuje pewną elastyczność godzin pracy, a 68 proc. regularnie pozwala pracować poza biurem.

 

Metodologia

400 osób podejmujących decyzje biznesowe, po 100 z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Rosji, wypełniło kwestionariusz online.


Źródło: Polycon

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0