Trwa rekrutacja do projektu wspierającego WLB!

Trwa rekrutacja do pierwszej edycji szkoleń w ramach projektu „Innowacyjne wykorzystanie coachingu do wspierania równowagi praca-rodzina”, nad którym patronat objął portal HRstandard.pl. Projekt skierowany jest do  osób z Małopolski, które świadczą doradztwo zawodowe lub są odpowiedzialne za zatrudnienie i kształtowanie polityki personalnej w firmach organizacjach.

Stowarzyszenie PLinEU to organizacja pozarządowa działającą w Małopolsce od 2003 roku, której zasadniczym obszarem zainteresowania i działania jest aktywny rynek pracy. W tym regionie jest pionierską organizacją podejmującą tematykę godzenia życia zawodowego z rodzinnym. Ze względu na współczesne uwarunkowania ekonomiczne, społeczne i demograficzne temat ten znajduje się w obszarze zainteresowania władz, przedsiębiorstw, organizacji, a także niemal każdego człowieka, który staje przed wyzwaniem poszukiwania balansu pomiędzy rozwojem zawodowym a życiem osobistym. Sukces tych poszukiwań oznacza spełnianie się w życiu osobistym, rodzinnym, a także zaangażowanie w pracę zawodową.

O równowadze pomiędzy pracą i rodziną mówi się ostatnio sporo. Są to jednak debaty prowadzone w ujęciu medialnym i  na bardzo ogólnym poziomie. Stowarzyszenie PLinEU chce to zmienić. Dlatego zaprasza do współpracy przy opracowywaniu  konkretnego narzędzia wspierającego ludzi w godzeniu życia rodzinnego z zawodowym. Celem tego Projektu jest wyposażenie doradców zawodowych oraz przedstawicieli firm w taką wiedzę
i umiejętności, które wspierać będą pracowników oraz osoby poszukujące pracy w umiejętnym łączeniu swoich ról zawodowych i rodzinnych.

Coach ds. godzenia życia zawodowego z rodzinnym to nowy obszar kwalifikacji, które zdobędą doradcy zawodowi i pracownicy działów HR biorący udział w Projekcie. Osoba ta ma pełnić rolę przewodnika dla osób poszukujących równowagi między życiem zawodowym a rodzinnym. Celem coachingu będzie poprowadzenie klienta przez proces wyznaczania celów, bilansowania poziomu zaangażowania w role, które pełnią w swoim życiu. Coaching zakłada całościowe spojrzenie na klienta/klientkę, biorąc pod uwagę jej rozwój zawodowy, ale także sytuację rodzinną i cele osobiste.

Innowacyjna usługa coachingu godzenia życia zawodowego i rodzinnego pozwoli uczestniczkom i uczestnikom projektu na pełniejsze wsparcie osób mających problemy z godzeniem życia zawodowego i rodzinnego, a także na wsparcie korporacji, firm, organizacji pozarządowych i innych instytucji we wdrażaniu elastycznych form zatrudnienia i innych rozwiązań mających na celu satysfakcjonującą równowagę w obszarze praca – rodzina.

Udział w projekcie „Innowacyjne wykorzystanie coachingu do wspierania równowagi praca – rodzina” to okazja do podniesienia kompetencji zawodowych, zdobycia wiedzy na temat innowacyjnych narzędzi coachingowych, skorzystania ze sprawdzonych, zagranicznych metod i rozwiązań oraz możliwość zdobycia doświadczenia w prowadzeniu sesji coachingowych pod opieką wykwalifikowanych trenerów.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny i wiąże się z uczestnictwem w nowatorskich, jedynych w Polsce działaniach zmierzających do wdrożenia usługi wspomagającej proces godzenia życia rodzinnego i zawodowego.

W ramach projektu odbędą się szkolenia w czterech grupach:

I grupa: czerwiec 2012 r. – listopad 2012 r. – doradcy zawodowi – rekrutacja rozpoczęta
II grupa: wrzesień 2012  r. – styczeń 2013 r. – doradcy zawodowi
III grupa: październik 2012 r. – luty 2013 r. – pracownicy działów personalnych
IV grupa: listopad 2012 r. – marzec 2013 r. – pracownicy działów personalnych i doradcy zawodowiRekrutacja będzie prowadzona osobno przed każdą edycją szkoleń.

Zapraszamy!


www.plineu.org/rownowaga

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0