Boisz się zlecić pracę freelancerowi? Niepotrzebnie!

Wielu przedsiębiorców obawia się wynajęcia wolnego strzelca do wykonania zlecenia. Istnieją jednak systemy, które sprawiają, że zdalna praca bez stałej umowy jest absolutnie bezpieczna i gwarantuje obu stronom  pełną satysfakcję.

Brak stałej kontroli nad postępami, obawa przed utratą pieniędzy przy jednoczesnym braku wykonania zadania, czy brak dotrzymania terminów, to tylko jedne z wielu czynników, które zniechęcają przedsiębiorców do współpracy z freelancerami.

Freelancity.pl, portal z ogłoszeniami dla wolnych strzelców, jako jeden z czołowych serwisów w branży, wprowadza rozwiązania, które zapewniają obu stronom umowy pewność co do wykonania zlecenia i bezpieczeństwo dokonywania transakcji. Oto narzędzia, które uspokoją każdego, kto mógłby obawiać się współpracy na podstawie umów cywilnoprawnych i podwykonawstwa..

Płatności bez ryzyka

Obie strony transakcji posiadają darmowe konta depozytowe w systemie Escrow, które pozwalają na bezpłatne przelewy online między zweryfikowanymi użytkownikami. Zleceniodawca dokonuje przedpłaty ustalonej kwoty za wykonanie projektu na dedykowane konto. Po zatwierdzeniu przez obie strony efektów pracy freelancera, pieniądze automatycznie przenoszone są na jego konto. Płatności można dokonywać za całość projektu, jak również w transzach za kolejne etapy.

Milestones

Narzędzie to pozwala na ustalanie konkretnych efektów pracy, które wyznaczają kolejne etapy zlecenia. Pomaga to w zaplanowaniu i uporządkowaniu całości działań. Milestones służą także dokonywaniu płatności za każdy z wykonanych etapów.

Workroom

Służy głównie usprawnianiu komunikacji pomiędzy zleceniodawcą i wykonawcą. Po wybraniu wykonawcy zlecenia, automatycznie na portalu pojawia się opcja wewnętrznego komunikatora, gdzie zapisywane są wszystkie ustalenia zaakceptowane przez obie strony, co czyni je wiążącymi. W Workroomie można również wymieniać się plikami i informacjami.

Komentarz po wykonaniu zlecenia

Na portalu Freelancity.pl każdy użytkownik posiada swoje unikalne konto, przy którym znaleźć można komentarze do zleceń, w których brał udział. Po zakończeniu każdego z nich wystawia się drugiej stronie opinię, która świadczy o jakości współpracy i wykonanego zadania. To rozwiązanie daje zleceniodawcy gwarancję, że wykonawca, którego chce wybrać, to osoba godna zaufania.

– Istnieje wiele sposobów służących zabezpieczeniu interesów obu stron umowy. Wolny strzelec może liczyć na to, że otrzyma zapłatę, a zleceniodawca, że praca będzie wykonana dobrze i w ustalonym terminie. Jak widać, brak stałej umowy o pracę nie ogranicza efektywnego zarządzania projektem, a czasem jest wręcz bardziej efektywne i ekonomiczne – komentuje Sylwia Konik, kierownik portalu Freelancity.pl.

Freelancing jest w Polsce zjawiskiem coraz bardziej popularnym. Wielu ludzi, którzy nie mogą podjąć stałej pracy lub celowo z niej rezygnują, decyduje się na formę zatrudnienia, w której sami wybierają zlecenia, których chcą się podjąć. Pozwala to na specjalizowanie się w konkretnej dziedzinie i czyni z wielu z nich ekspertów na bardzo wysokim poziomie.

Źródło: Freelancity.pl

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0