Polscy Top Employers nagrodzeni

17 marca 2011 r.  ogłoszone zostały wyniki drugiej polskiej edycji Top Employers. W tym roku Instytut CRF wyróżnił certyfikatem Top Employers Polska 2011 aż 20 firm.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Instytut CRF przedstawiono dwadzieścia firm, które spełniają najwyższe standardy w dziedzinie  zarządzania HR. Certyfikat przyznawany jest firmomi organizacjom, których pracownicy cieszą się wyjątkowymi warunkami pracy i perspektywami rozwoju.


Oto laureaci:

ArcelorMittal Poland S.A.

Bank Pekao SA

Citi Handlowy

Citibank International

Deloitte Polska

Elica Group Polska

Grupa ITI

Henkel Polska

Imperial Tobacco Polska S.A.

ING Bank Śląski S.A.

JTI Polska Sp. z o.o.

The Lorenz Bahlsen Snack-World Sp. z o.o.

McDonald’s Polska Sp. z o.o.

Netia S.A.

Polkomtel S.A.

Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o.

RWE w Polsce

Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

Telekomunikacja Polska S.A.

Volvo Polska Sp. z o.o.


Wieczorem tego samego dnia, podczas uroczystej kolacji w Hotelu InterContinental w Warszawie, Steven Veenendaal, CEO Instytutu CRF wręczył nagrody przedstawicielom wyróżnionych firm.


Top Emloyers w Polsce i w Europie

Zestawienie wyników badań w Polsce oraz krajach Europy Zachdoniej prowadzi do ciekawych wniosków.

Hans Rothweiler, VP Business Development
:Polscy Top Employers zatrudniają procentowo więcej kobiet na wyższych stanowiskach niż certyfikowane przez nas firmy w zachodniej Europie. Kobiety zajmują 30% stanowisk menedżerskich, podczas gdy w krajach Europy Zachodniej jest to średnio 20%. Procent zatrudnionych kobiet jest również znacząco wyższy – 45% w porównaniu do 37% w krajach Europy Zachodniej.”

Można też zaobserwować, że polski rynek pracy odczuwa większy niedobór menedżerów niż kraje Europy Zachodniej i ta dysproporcja wzrasta (25% w stosunku do 16,5% w roku ubiegłym).


Obiektywne badanie warunków pracy

Badając przedsiębiorstwa, Instytut CRF analizuje świadczenia podstawowe, świadczenia dodatkowe i warunki pracy, szkolenia i rozwój oraz rozwój kariery zawodowej i kulturę organizacyjną firmy. Badanie takie odbywa się w oparciu o obszerną listę pytań zadawanych menedżerom HR oraz audyt, przeprowadzany przez Grant Thornton.

CEO Steven Veenendaal: „W ten sposób oceniamy co roku tysiące organizacji, dlatego niezbędny jest obiektywizm i niezależność. Wyniki badania to dużo więcej niż tylko nagroda. Publikujemy także szczegółowy raport, który zapewnia poszukującym pracy wartościowe informacje o ofercie poszczególnych firm”.


Instytut CRF bada warunki pracy oraz pracodawców w 12 krajach już od 1991 roku.

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0