IV Śląskie Spotkania z Biznesem – zaproszenie

Studenckie Biuro Karier Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. gen. J. Ziętka oraz cała społeczność akademicka pragnie zaprosić Państwa do udziału w IV Śląskich Spotkaniach z Biznesem, które odbędą się 25 listopada br.

HRstandard.pl objął patronatem to wydarzenie.

Tematyka cyklicznej inicjatywy jaką są Śląskie Spotkania z Biznesem koncentruje się wokół tematów związanych z dziedziną zarządzania zasobami ludzkimi. Do tej pory w ramach naszego przedsięwzięcia zostały poruszone zagadnienia związane z kompetencjami absolwentów, szeroko rozumianym zarządzaniem talentami oraz employer brandingiem..

IV edycja Śląskich Spotkań z Biznesem  będzie poświęcona zagadnieniom coachingu. Coaching to obecnie najpopularniejsza metoda doskonalenia i rozwijania umiejętności poprzez eliminację przeszkód i osiąganie celów. Coaching pozwala przede wszystkim uświadomić pracownikom działanie pewnych mechanizmów psychologicznych w nich samych i w innych ludziach, a co za tym idzie  koncentruje uwagę ludzi na rozwiązaniach, a nie na problemach. Istotną rolę w coachingu odgrywa możliwość przyjrzenia się wartościom jakimi każda osoba kieruje się w pracy i w życiu, kim jest i kim chciałaby być. Na bazie popularności tej dziedziny powstało bogactwo definicji, jak i interpretacji dotyczących coachingu. Tworzą się specjalizacje, nurty i metody coachingu, a jego dynamiczny rozwój na świecie powoduje iż praktyka wyprzedza teorię, dlatego IV Śląskie Spotkania z Biznesem będą stanowiły swoistego rodzaju uporządkowanie wiadomości na temat coachingu, a zarazem będą propagowały jego ideę. Uczestnikom niniejszego wydarzenia zostaną przedstawione dobre praktyki coachingowe.

Udział w konferencji i warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia do udziału w IV Śląskich Spotkaniach z Biznesem przyjmujemy do dnia 10 listopada br. na adres kariery@swsz.katowice.pl lub telefonicznie (32) 251-08-90


Harmonogram konferencji

10.00                     Otwarcie konferencji przez JM Rektora

10:00 – 10.40      O różnorodności w coachingu, modele pracy coachingowej – dr Beata Kozak, , coach pracujący w modelu PSC, co-active i coaching prowokacyjny, psycholog, licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

10:40 – 11.20      Połączenie przywództwa i coachingu w roli menedżera – jak skutecznie doskonalić

przywództwo w organizacjach – Tomasz Mnich specjalizuje się w przyspieszaniu wdrażania projektów i zmian oraz doskonaleniu przywództwa w firmach. Jego działania skutkują wzrostem efektywności organizacyjnej i skuteczności pracy menedżerów oraz poprawą efektywności zarządzania IT

11:20 – 12:00      „Zasady etyczne w coachingu a jego skuteczność” – dr Mirosława Huflejt-Łukasik , doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii, pracownik Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Laureatka dwóch zespołowych nagród Ministra Edukacji Narodowej za publikacje naukowe. Autorka artykułów popularyzujących Neurolingwistyczne Programowanie w czasopismach „Manager”, „Bussines Sales”, „Impact”. Współzałożycielka Polskiego Instytutu Neurolingwistycznego Programowania oraz Ahead Research. Certyfikaty Praktyka i Mistrza Neurolingwistycznego Programowania uzyskała w Institute for Integrative Communication (potwierdzone przez German Association for Neuro-Linguistic  Programming oraz International Association for NLP). Certyfikaty trenera Neurolingwistycznego Programowania uzyskała w Erickson University International – Kanada oraz w Osterreichisches Traningszentrum fur NLP.

12:00 – 12.40 „Kim jest COACH?” – Rafał Nykiel, Team Coaching, certyfikowany Trener Coachingu ICC

12.40 – 13.20      „Coaching jako narzędzie wpływu na zyski firmy”  – Kazimierz Nalepa, TMT Group, Doradca, coach i trener z 22-letnim doświadczeniem w pracach dla biznesu (m.in. banki, ubezpieczenia, przemysł, handel). Zajmuje się strategicznym i operacyjnym zarządzaniem, problematyką władzy i skuteczności działań o strategicznym znaczeniu. Usprawnia i reorganizuje firmy, rozwija ich kadrę menadżerską.

13:20 – 14:00 Model coachingu wielopoziomowego – Liliana Kupaj, Trener i konsultant zarządzania,   Executive Coach ICF, Certyfikowany Trener Komunikacji  Transformującej

14:00 – 14.40      „Coaching jako narzędzie rozwoju postawy przywódczej u menedżerów”- Artur Rzepecki, niezależny konsultant prowadzący projekty rekrutacyjne i rozwojowe dla zarządów i wyższej kadry menedżerskiej. Wyróżnia go wieloletnia praktyka menedżerska oraz prawdziwa pasja i zainteresowanie rozwojem przywództwa. Absolwent wielu kursów coachingowych min ICC, CTI, CCL, ORSC wybrane z nich również na poziomie Master. Od ponad 5 lat jest aktywnym członkiem, a od IV 2009 roku Prezesem Polskiego Oddziału International Coach Federation. Zrealizował w ciągu ostatnich pięciu lat ponad 1500 godzin coachingu.

14:40 – 15:20 „Znaczenie Coachingu dla biznesu” – Robert Reinfuss, Doradca w zakresie zarządzania personelem. 12 lat praktyki w zarządzaniu w tym 10 lat na stanowisku dyrektora personalnego w firmach produkcyjnych, handlowych i bankowości. Dyrektor Personalny Roku 1999. Autor książki o technikach zarządzania wynikami pracy: „MBO – prosta, skuteczna technika zarządzania Twoją firmą”. Zajmuje się doradztwem biznesowym w zakresie zarządzania personelem oraz wdrażaniem systemów zarządczych.

15:20 – 16:00 „Coaching z końmi (horse assisted education) jako innowacyjna forma rozwoju w

biznesie i życiu” – Dorota Soida, trener, coach i konsultant z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w efektywnym wprowadzaniu zmian w życiu jednostek oraz organizacji, w szczególności w obszarze przywództwa, komunikacji i budowaniu efektywnych zespołów.

Część praktyczna

16:00 – 17:30       Biznesowa Wartość Menadżera – warsztat poprowadzi Kazimierz Nalepa TMT Group.
–                    Co decyduje o sukcesie menadżera
–                    Jak określać potencjał zawodowy menadżera
–                    Profile kompetencji menadżera
–                    Jak skutecznie stymulować wzrost Biznesowej Wartości Menadżera
–                    Rozwój kluczowych kompetencji menadżera poprzez coaching
–                    Biznesowa Wartość Menadżera a zyski firmy

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0