Amway rośnie pod Krakowem

Jak donosi „Rzeczpospolita”, największą popularnością wśród Polaków poszukujących pracy wciąż cieszą się międzynarodowe koncerny. Są w opinii przyszłych pracowników gwarantem rozwoju zawodowego i dobrych warunków finansowych. Co więcej, coraz chętniej otwierają swoje siedziby poza stolicą. Przykładem tej tendencji jest European Shared Services Centre, będące nową inwestycją  Alticor – firmy macierzystej dla Amway – w Małopolsce. Firma prowadzi aktualnie intensywną rekrutację nowej kadry.Europa pod Krakowem

Jesienią tego roku Amway w Europie oficjalnie już rozrośnie się o kolejną spółkę – Amway Business Centre Europe. Nowa placówka pod szyldem Amway ulokowała się na terenie kompleksu biznesowego Kraków Business Park w Zabierzowie. To strategiczna inwestycja dla firmy – podkreśla dyrektor generalny Centrum, Przemysław Siuda – Otwieramy w Polsce centrum biznesowe, które skonsoliduje całe europejskie finanse Amway. Dostarczać będzie usług z zakresu IT i marketingu dla 25 rynków Amway w Europie, a do jego obowiązków należeć będzie także obsługa zamówień oraz operacje związane z wprowadzaniem danych.


Specjaliści poszukiwani

Dyrektor Siuda zapowiada, że pełne ukształtowanie strukturalne Amway Business Centre Europe nastąpi do 2012 roku. Do tego czasu firma zatrudni w sumie ponad 200 pracowników z Krakowa i okolic. Rekrutacja trwa. Poszukujemy osób władających mniej popularnymi językami z rejonu Europy Wschodniej. Z chęcią rozpatrzymy kandydatury absolwentów krakowskich uczelni, legitymujących się znajomością tych właśnie języków, chcemy bowiem wspierać mieszkańców regionu małopolskiego i dać szansę młodym zdolnym z lokalnych środowisk – mówi zapytany o klucz w doborze personelu. Przedstawiciele Amway nie ukrywają, że decyzja o otwarciu nowej placówki w gminie Zabierzów, nieopodal Krakowa, wiąże się nie tylko z dobrym usytuowaniem logistycznym (bliskość lotniska i autostrady, dobre połączenie z resztą Europy), lecz również ze świetnym zapleczem kadrowym, jakie zapewnia Kraków. Oprócz świeżych absolwentów, firma poszukuje również bardziej doświadczonej kadry, w tym także menedżerskiej z doświadczeniem w zarządzaniu, IT i marketingu. Mile widziana jest znajomość obsługi rynków zagranicznych.


Co w zamian?

Amway Business Centre Europe gwarantuje przyszłym pracownikom rozwój zawodowy
w prawdziwie międzynarodowym środowisku, gdyż będzie obsługiwać 25 afiliacji Amway
z całego kontynentu. Umiejętności językowe kandydatów na pewno zostaną wykorzystane
w praktyce pod okiem doświadczonych menedżerów. Karolina, tegoroczna absolwentka filologii czeskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, dołączyła do zespołu Amway Business Centre Europe niespełna dwa tygodnie temu. Pytana o motywację, w ramach sondy przeprowadzanej wśród nowych pracowników, potwierdza, iż o wyborze tej właśnie firmy zadecydowała możliwość zdobycia ciekawego doświadczenia. Absolwenci niestandardowych kierunków filologicznych nie mają w Krakowie wiele szans na zatrudnienie. Cieszę się, że w mojej pierwszej pełnoetatowej pracy wykorzystam znajomość języków, które od lat mnie pasjonowały oraz będę mogła rozwijać swoją pasję. Na razie intensywnie się szkolimy i wdrażamy, ale już widzę szanse na zdobycie doświadczenia w biznesie oraz obsłudze klienta.

Michał, specjalista informatyk, wrócił do kraju po kilkuletnim pobycie na Wyspach Brytyjskich. Praca w Centrum otwieranym przez Amway będzie tak naprawdę pierwszą moją pracą w kraju – mówi. Podjęliśmy z żoną decyzję, że chcemy mieszkać w Polsce – ja cieszę się, że nie stracę kontaktu ze środowiskiem międzynarodowym i będę mógł pracować na rzecz klientów w kilkunastu krajach Europy. Równie entuzjastycznie na temat nowej pracy wypowiada się Ewa, księgowa, która zaraz po studiach pracowała przez kilka miesięcy w centrum usług finansowo-księgowych: Od pierwszych dni w Amway Business Centre Europe jestem zaangażowana w projekt migracji usług z jednego z krajów europejskich. Firma Amway złożyła mi propozycję zatrudnienia ze względu na moją biegłą znajomość dwóch języków obcych i kwalifikacje księgowej. Dodatkowo bardzo atrakcyjna wydała mi się oferta 8-tygodniowego pobytu w naszym biurze za granicą, gdzie mogę zdobywać doświadczenie w środowisku wielokulturowym i uczyć się od bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów.

Tradycja i nowoczesność

Firma Amway globalnie funkcjonuje na światowych rynkach już przeszło 50 lat. Polski oddział istnieje w Warszawie od lat 15, a zatrudnieni w nim pracownicy
są w większości częścią zespołu od samego początku jego istnienia. Niektórzy trafili do Amway prosto po studiach i uczestniczyli w tworzeniu i rozwoju firmy, z którą czują się silnie związani. Dyrektor krakowskiego Centrum, cytowany już Przemysław Siuda, jest przekonany, że uda mu się stworzyć równie stabilny i zintegrowany zespół w Zabierzowie. Umiemy szanować tradycję i czerpać z niej doświadczenie zarówno w zakresie HR, jak też zarządzania biznesem – mówi – ale jako światowy lider sprzedaży bezpośredniej chcemy się rozwijać, opierając na nowoczesnych i efektywnych mechanizmach aktualnych trendów gospodarki. Dlatego właśnie powstało Centrum.

1 komentarz
  1. Reply
    Waldemar 10 stycznia 2012 at 20:02

    Witam -bardzo miła wiadomość o powstaniu centrum,firma znana na światowych rynkach,jest najlepszą wizytówką i miejscem pracy dla każdego,kto szuka stabilnej i pewnej pracy niezależnie od zawirowań na polskim rynku pracy.

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0