Studia podyplomowe ZZL: oferta Akademii Leona Koźmińskiego

Poniżej prezentujemy kolejną ofertę rozwoju w obszarze HR Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.Nazwa studiów

Zarządzanie kompetencjami pracowników


Jednostka oferująca studia

Akademia Leona Koźmińskiego
03-301 Warszawa, ul. Jagiellońska 57/59


Cza trwania (w semestrach)

2 semestry (180 godzin)


Koszt

6 000 zł


Cel studiów

Celem studiów jest dostarczenie uczestnikom nowoczesnej wiedzy z zakresu wykorzystania zarządzania kompetencjami jako sposobu kształtowania i realizacji polityki personalnej w warunkach globalnej konkurencji.


Program studiów

Wprowadzenie: kultura organizacyjna a kompetencje, efektywność pracowników a efektywność organizacji (HPI), podstawowe pojęcia związane z budową i wdrażaniem systemu kompetencji zawodowych.

Elementy polityki personalnej organizacji: elementy psychologii osobowości, zarządzanie talentami w organizacji, zarządzanie projektami personalnymi, badanie efektywności projektów rozwoju kadr, coaching jako metoda rozwoju kompetencji.

Budowanie, wdrażanie i wykorzystanie systemów kompetencyjnych: opisy stanowisk w oparciu o model kompetencyjny, rekrutacja i selekcja pracowników na bazie oceny potencjału kompetencyjnego i predyspozycji, audyt kompetencyjny, budowa i wykorzystanie okresowych ocen pracowniczych przy zastosowaniu kryteriów kompetencyjnych, Assessment Center/Development Center jako metoda diagnozy kompetencji, szkolenie pracowników w oparciu o proces rozwoju kompetencji, budowanie kompetencyjnych ścieżek karier, wartościowanie i wynagradzanie kompetencji, systemy informatyczne w zarządzaniu kompetencjami.

Najlepsze praktyki zarządzania kompetencjami: spotkania  z wybitnymi praktykami z firm, które wdrożyły system zarządzania kompetencjami.


Warunki ukończenia studiów

Zaliczenia przedmiotów odbywają się na podstawie wykonanej przez słuchaczy pracy, w tym case studies i projektów doradczych.


Tryb naboru

Warunkiem przyjęcia są ukończone studia wyższe oraz doświadczenie w pracy w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. Rekrutacja trwa do 15 września 2010 r.


Kontakt

telefonicznie: (22) 519 22 51, fax. (22) 519 23 08
w siedzibie Uczelni: ul. Jagiellońska 59, D/110
koordynator kierunku: Izabela Obszańska: e-mail: izabelao@kozminski.edu.pl
kierownik studiów: Justyna Sztukowska,  e-mail: jsz@kozminski.edu.plSzczegółowe informacje zamieszczone są na stronie Akademii Leona Koźmińskiego.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0