Akademia PARP dla branży szkoleniowej

W czerwcu 2010 rozpoczyna się nowa edycja szkoleń dla branży szkoleniowej w ramach projektu „Akademia PARP”, realizowana przez konsorcjum Instytut Edukacji Interaktywnej Estakada.pl Sp. z o.o. oraz Betacom S.A. na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szkolenia stacjonarne i blended dotyczące e-learningu skierowane są do firm i instytucji szkoleniowych. Kursy prowadzone będą w największych polskich miastach, na początku w Warszawie.

Głównym założeniem szkoleń dla branży szkoleniowej w ramach kolejnej edycji „Akademii PARP” jest propagowanie wiedzy i umiejętności dotyczących nowoczesnych metod nauczania zdalnego i możliwości wykorzystania e-learningu zarówno we własnej organizacji, jak i poprzez oferowanie ich na rynku. W trzeciej edycji, w kursach stacjonarnych i blended ma wziąć udział ponad 1000 osób z co najmniej 200 firm i instytucji szkoleniowych.

Akademia PARP to również system bezpłatnych szkoleń internetowych, związanych z
zarządzaniem i funkcjonowaniem przedsiębiorstwa, udostępnionych mikro, małym i średnim firmom na portalu www.akademiaparp.gov.pl. Szkolenia te ukończy ponad 20 000 osób z ponad 10 000 przedsiębiorstw!

Inicjatorem szkoleń dla biznesu jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która dzięki funduszom pochodzącymi z budżetu państwa oraz Unii Europejskiej wspiera w ten sposób rozwój kadr z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Realizacja projektu Akademia PARP została powierzona konsorcjum firm: Instytutowi Edukacji Interaktywnej Estakada.pl oraz Betacom S.A. Ich zadaniem jest kompleksowa realizacja szkoleń, obejmująca zarówno przygotowanie samych kursów, jak i zapewnienie całego zaplecza logistycznego dla kadry i uczestników.

Estakada.pl odpowiada za stworzenie i przeprowadzenie szkoleń e-learnigowych na portalu www.akademiaparp.gov.pl, natomiast zadaniem Betacom S.A. jest organizacja szkoleń stacjonarnych i blended dla branży szkoleniowej. Pierwsze z nich odbędą się 9 czerwca br. w Warszawie. W kolejnym roku swoim zasięgiem obejmą one główne miasta Polski, m.in.: Katowice, Poznań, Gdańsk i potrwają do maja 2012 roku.

W ramach szkoleń zostaną zrealizowane następujące tematy:

  • E-learning stymulatorem przedsiębiorczości i innowacyjności  MMSP (3-dniowe szkolenie stacjonarne),
  • Treści szkolenia w formule online (3-dniowe szkolenie stacjonarne),
  • Tworzenie e-szkoleń na podstawie scenariuszy (120-godzinne szkolenie blended)
  • Szkolenie e-learningowe jako proces mentorski (2-dniowe szkolenie stacjonarne),
  • Budowanie szkoleń e-learningowych dla własnej organizacji (120-godzinne szkolenie blended).


„Kursy dla branży szkoleniowej w ramach „Akademii PARP 2009” to nie tylko kontynuacja poprzednich edycji. W tej odsłonie projektu została poszerzona tematyka szkoleń, prowadzonych zarówno w formie tradycyjnej, jak i blended, gdzie formuła realizowana stacjonarnie jest wzbogacona materiałami e-learningowymi.” – mówi: Dariusz Styka, dyrektor marketingu Betacom S.A.

Akademia PARP jest projektem realizowanym ze środków Unii Europejskiej w  ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki tej inicjatywie, przedsiębiorcy mogą dowiedzieć się o najlepszych doświadczeniach oraz możliwościach wykorzystania technologii e-learning w biznesie. W praktyczny sposób poznają etapy tworzenia tego typu kursów.

Szczegółowe informacje na temat szkoleń stacjonarnych oraz blended nt. learningu można znaleźć na stronie www.ekspert-elearningu.akademiaparp.gov.pl.


Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0