PZU firmą przyjazną pracownikom

PZU został laureatem I edycji konkursu „Firma przyjazna pracownikom” na terenie Mazowsza. Nagroda jest wyrazem docenienia osiągnięć PZU w dziedzinie dialogu społecznego.
Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza – który od lat wspiera rozwój dialogu społecznego – przyznał PZU SA tytuł laureata w konkursie „Firma przyjazna pracownikom”. Konkurs promuje zasady dialogu społecznego na poziomie zakładów pracy na Mazowszu.

Nagrodę w imieniu PZU odebrał Michał Jonczynski, Dyrektor Biura Zarządzania Kadrami PZU: „To dla nas szczególnie ważne wyróżnienie, zwłaszcza, że zostało przyznane w momencie restrukturyzacji firmy – poważnych i jakże trudnych zmian dla pracowników – powiedział podczas ceremonii. – Umiejętny dialog społeczny stwarza szanse na poprawne budowanie relacji między pracownikami a pracodawcami. Zarządzanie przedsiębiorstwem z pominięciem tej platformy komunikacji jest obecnie niemożliwe”.

Zainteresowanie konkursem zgłosiło ponad 150 podmiotów z Warszawy i regionu Mazowsza, ale do oceny zakwalifikowały się 44 firmy. Tytuł „Firmy przyjaznej pracownikom” otrzymało 21 podmiotów prowadzących działalność na terenie Mazowsza. Oceny dokonano na podstawie ankiet zgłaszających, konsultacji z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Pracy i związków zawodowych oraz spotkań wizytujących w zakwalifikowanych przedsiębiorstwach. W kapitule konkursu zasiadali m.in. reprezentanci związków zawodowych, którzy jako jedna ze stron dialogu społecznego  nadali obiektywizmu i bezstronności w typowaniu laureatów.

W tym roku odbyła się I edycja konkursu „Firma przyjazna pracownikom”. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu „Adaptacyjność poprzez rozwój lokalnych oraz regionalnych instrumentów dialogu społecznego”. Z kolei projekt współfinansuje Europejski Fundusz Społeczny.

Źródło: PZU

1 komentarz
 1. Reply
  Anonim 25 stycznia 2013 at 22:10

  Tia… przyjazna tylko w Warszawce:(

  Skomentuj

  Dołącz do naszego newslettera!

  You have Successfully Subscribed!

  Share This
  HRstandard.pl
  Login/Register access is temporary disabled