Certyfikaty Top Employers przyznane!

Polskie firmy po raz pierwszy miały możliwość otrzymania certyfikatów Top Employers, świadczących o najwyższych standardach w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Uroczyste wręczenie certyfikatów nastąpiło w dniu wczorajszym.

Przyznający certyfikaty Instytut CRF przeprowadził wnikliwą analizę wyselekcjonowanych polskich firm. Proces badawczy obejmował zarówno szczegółową ankietę jak i wywiady z kadrą zarządzającą oraz pracownikami danych firm. Na podstawie rezultatów badań, Instytut CRF wskazał te z firm, które w najnowocześniejszy i najbardziej efektywny sposób zarządzają zasobami ludzkimi.

Nadrzędnym celem naszej inicjatywy jest dążenie do podniesienia standardów w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Wspólnie z wyróżnionymi firmami pragniemy promować najlepsze praktyki,  a także nowatorskie metody i narzędzia w dziedzinie HR. Uważam, że wysokie standardy  w zarządzeniu zasobami ludzkimi są korzystne zarówno dla pracodawców jak i pracowników –  komentuje Steven Veenendaal, Dyrektor Generalny Instytutu CRF.

W pierwszej polskiej edycji Top Employers wyróżniono aż czternaście firm z różnych sektorów rynku. Nagrodzone firmy to:

* Bank Pekao S.A.
* Capgemini Polska
* CHI Polska S.A.
* Deloitte Polska
* Deutsche Bank PBC S.A.
* Grupa ITI
* Henkel Polska Sp. z o.o.
* ING Bank Śląski S.A.
* JTI Polska Sp. z o.o.
* Netia S.A.
* Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o.
* RWE w Polsce
* Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
* Volvo Polska Sp. z o.o.

Są to w przeważającej mierze duże firmy – średnio zatrudniające ok. 3 800 pracowników. Najważniejszymi priorytetami biznesowymi polskich Top Employers są: pozyskiwanie i utrzymywanie klientów, budowanie marki, zrównoważony rozwój, rozwój pracowników oraz opracowanie nowych produktów i usług.

Laureaci tegorocznej edycji Top Employers szczególne znacznie przykładają do rozwoju osobistego pracowników poprzez system szkoleń i rotacji. Służy to między innymi przygotowywaniu przyszłych kadr managerskich – aż 74% stanowisk kierowniczych w badanych firmach jest obsadzane w drodze rekrutacji wewnętrznej.

Polscy Top Employers, podobnie jak europejscy, chętnie przyznają pracownikom świadczenia dodatkowe tj. samochód służbowy czy specjalne premie.

Top Employers to szczególny certyfikat, który przyznajemy wyłącznie najlepszym pracodawcom  na rynku. Nasze dotychczasowe doświadczenia dowodzą, że znak Top Employers pomaga firmom nie tylko w utrzymaniu najwartościowszych pracowników, lecz także stanowi magnes dla najbardziej utalentowanych osób, szukających zatrudnienia w organizacjach, prezentujących najlepsze praktyki  w dziedzinie HR – mówi Magdalena Kusik, Project Manager Top Employers Polska.

Certyfikatem Top Employers nagrodzone firmy mogą posługiwać się przez rok.

***

Top Employers to certyfikaty przyznawane przez Instytut CRF. Certyfikat Top Employers otrzymują wyłącznie te firmy i organizacje, które spełniają najwyższe standardy w dziedzinie HR. Podstawą do przyznania certyfikatu są wyniki szczegółowego badania przeprowadzanego przez Instytut – ocenie poddawane są m.in. wynagrodzenie i benefity, szkolenia, możliwości rozwoju, warunki pracy oraz kultura firmy.

Instytut CRF (Fundacja Corporate Research Foundation) powstał w 1991 roku. Został założony jako wspólna inicjatywa środowiska naukowego, dziennikarzy biznesowych, stowarzyszeń handlowych, badaczy oraz międzynarodowych wydawców w celu promowania najlepszych praktyk z dziedziny zarządzania zasobami ludzkimi. Instytut działa obecnie w dwunastu krajach na trzech kontynentach.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0