Płace w 8 nietypowych zawodach w USA

golfWiększość ludzi na świecie wykonuje w pracy bardzo rutynowe, a czasem wręcz nudne czynności. Są jednak zawody, w których realizacja obowiązków to wyjątkowa przyjemność, często połączona z osobistą pasją. Co więcej, zarobki w tych profesjach pozwalają na dość wygodne, a czasem wręcz luksusowe życie.

Z pewnością bardzo zadowoleni ze swojej pracy i płacy są zawodowi golfiści. Mediana ich miesięcznych zarobków oscyluje wokół poziomu 4 762 USD. Co ciekawe, jest to kwota dla osób, które zazwyczaj nie biorą udziału w międzynarodowych turniejach i zawodach. Tacy zawodnicy, potrafią bowiem uzyskać z wygranych przeciętnie 237 598 USD w ciągu roku.

Na swoje obowiązki z pewnością nie narzekają również sprawozdawcy sportowi. Dla większości mężczyzn praca polegająca na oglądaniu transmisji sportowych i rozmawianiu o sporcie wydaje się wręcz idealna. Przy okazji, miesięcznie można zarobić ok. 4 228 USD i mieć okazję do podróżowania po całym świecie – praktycznie za darmo. Oczywiście kiedy sprawozdawca stanie się znany i lubiany, stawka jego płacy szybuje zazwyczaj bardzo dynamicznie w górę.

Jeśli komuś znudzi się życie w mieście i poczuje chęć, aby realizować się na łonie natury, to idealnym rozwiązaniem będzie podjęcie pracy kowboja. Współcześnie profesja ta nie polega bynajmniej na jeździe konno po zachodzie USA i odwiedzaniu lokalnych barów. Taką nazwą określa się raczej pracownika lub zarządcę farmy. Mediana płacy na tym szczeblu wynosi 2 917 USD miesięcznie Do tego często dochodzi darmowe zakwaterowanie, „służbowy” pojazd i bezpłatne pieczone kurczaki na obiad.

Ciekawą profesję mają również dyrektorzy rejsów wycieczkowych. Ich zadania obejmują m.in.: ustalanie szczegółowego harmonogramu rejsów wraz ze wszystkimi atrakcjami, dopilnowanie, by odpowiedni zespół muzyczny grał na pokładzie, zadbanie o to, by wycieczki na ląd w trakcie rejsu były wyjątkowo atrakcyjne, czy właściwe zrekrutowanie pracowników kasyna na statku. Jak pokazują raporty płacowe, przeciętnie w USA na tym stanowisku można zarobić 4 167 USD miesięcznie, nie licząc specjalnych dodatków i atrakcji związanych z podróżowaniem po – często – egzotycznych wyspach.

Dla wielu mężczyzn marzeniem byłaby również praca w charakterze mistrza browarnictwa. I choć zapewne w trakcie pracy konsumpcja produkowanego towaru jest surowo zabroniona, to stanowisko to wydaje się być bardzo atrakcyjne. Miesięczne zarobki, na tej pozycji w lokalnych browarach to przeciętnie 2 083 USD. W ogólnokrajowych podmiotach tacy specjaliści mogą zarobić nawet do 8 000 USD.
Więcej informacji o wynagrodzeniach w nietypowych zawodach przedstawia wykres 1.


Wykres 1. Mediana miesięcznych wynagrodzeń w wybranych zawodach w USA

zawodyusa

 

Źródło: wynagrodzenia.pl

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0