Ze świata HR – 8 przegląd mediów zagranicznych

 

W tym tygodniu garść doniesień ze świata rekrutacji: jak szlifować opis stanowiska i w czym może się przydać rekruterowi lokalny dom kultury? Do tego przywództwo – temat rzeka – widziane z dwóch perspektyw. Co lubimy w naszych szefach, a co nas w nich irytuje? Na koniec, kilka uwag w obszarze zarządzania wiekiem. Zapraszamy!

1. Opis stanowiska: co i jak?

Jak tworzyć opis stanowiska, na co uważać, czego unikać? Wiedza o tym, co może zniechęcić do aplikowania i umiejętność jasnego przedstawienia wymagań bez narażania się na oskarżenie o dyskryminację, to cenne narzędzia każdego rekrutera. Ten zwięzły artykuł może z powodzeniem posłużyć za check listę, aby nie umknęło nam nic ważnego. Autorka wpisu na portalu LinkedIn poleca m.in. wykazywanie się precyzją na etapie stawiania wymagań wobec umiejętności kandydata.

2. Jak wykorzystywać lokalne społeczności w rekrutacji?

Śledząc najnowsze rozwiązania technologiczne w rekrutacji, łatwo zapomnieć o najbardziej bazowych strategiach, takich jak wykorzystanie potencjału lokalnych społeczności. Poszukując pracownika w metodzie grassroots recruiting możemy zapewnić sobie równomierny dopływ kandydatów wraz z rozprzestrzenianiem się wiadomości o pracy po lokalnej sieci kontaktów. Dodatkową korzyścią jest lepsza zauważalność takiej oferty i wrażenie bardziej osobistego kontaktu z kandydatami.

3. 4 rzeczy, które dobry szef powinien omijać z daleka

Imienne miejsce parkingowe dla pracownika miesiąca – sława i splendor czy kłopotliwe wyróżnienie? Autor artykułu nie ma wątpliwości, że to drugie. Wygląda na to, że mało kto potrafi tak utrudnić pracownikom życie jak pełen dobrych chęci szef… Warto zatem do tematu okazywania im troski i zainteresowania podchodzić profesjonalnie. W artykule opisane są 4 praktyki, których podwładni woleliby uniknąć. Czy któraś z nich wygląda znajomo?

4. A za co lubimy naszych szefów?

Wbrew pozorom zagadnienie wcale nie jest błahe. W świetle danych mówiących o tym, że połowa pracowników w Stanach Zjednoczonych wymienia kłopoty w relacji z managerem jako powód zmiany pracy, kwestia sympatii ze strony podwładnych nabiera nowej, znaczącej wagi. Patrząc długofalowo okazuje się, że od relacji ze zwierzchnikami zależy spora część składu osobowego firmy. Czego chcą podwładni poza premiami i na czym zależy im najbardziej?

5. Pokolenie Baby Boomers nadal w cenie

Obecnie panuje trend na pozyskanie i utrzymanie w firmie młodych talentów, a co z tymi talentami nieco starszymi? Pokolenie powojenne jest bardzo liczną i wpływową grupą. Okazuje się, że nadal są cennymi pracownikami, ale często nie są już dostatecznie zmotywowani. Boomer Talent: 4 Ways to Retain Them Longer to wpis, który mówi o tym co zrobić, żeby nasi “wiekowi” dalej czuli chęć do pracy, na przykład poprzez połączenie z młodszym mentorem, których uczy ich korzystania z nowych technologii.

CZYTAJ TEŻ: Ze świata HR – 7 przegląd mediów zagranicznych

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0